تولید سرویس خواب

تولید سرویس خواب

انتخاب صحیح
مدیریت جناب قاسمی
1400/10/27
0 نظر

عنوان :

طرح توجیهی سرویس خواب

تعداد صفحات : ۳۰

چکیده

در این مقاله درباره گزارش کارآموزی بررسی محصول ، کاربرد، مراحل تولید و برآورد سودآوری توضیح داده شده است. یکی از مهمترین ارکان تولید می باشد. فرآیند تولید برای سرویس خواب چوبی بدین صورت است که : پس از خریدن مواد اولیه مرغوب شامل چوب راش، روکش راش، نئوپان ۱۶ میلیمتر، ۸ میل و چسب و براق آلات شروع به عملایت لازم می کنیم. و عملایت بدین صورت است که برای استفاده بهتر از ماشین آلات لازم است که کل کار را به دو دسته تقسیم بندی کنیم.

عملیات ماشین کاری ۲- عملیات دستی.

مهمترین و اساسی بخش برای یک پروژه کارگاهی مربوط به مسائل مالی طرح است. چرا که با داشتن اطلاعات عالی و کافی در مورد محصولات تولیدی، سوابق تولید، طراحی تولید و به کار گرفتن نیروی انسانی، و با بهترین سرمایه گذاری در زمینه ساخت و تولید و خرید کارگاه یا کارخانه و خیلی مسائل دیگر نیازمندیم که پس از یک سرمایه گذاری عالی و مطالعات لازم در مورد پروژه اجرایی، بخش نهایی آن که (درآمد خالص) است. به بهره برداری رسیده و بتوان بعد از مدت کوتاهی سرمایه اولیه را به سرمایه گذار برگرداند. چرا که کلیه هدف ما از فعالیت در زمنیه کارآفرینی و کاریابی و … برای کسب درآمد و اشتغال زایی است و اگر قرار باشد شخص کارآفرین نسبت به سرمایه اولیه ضرر کند و سرمایه اولیه را نیز از دست بدهد. کارآفرینی نکرده و ورشکسته می شود.

واژه های کلیدی: سرویس خواب، مراحل تولید، ماشین آلات، مواد اولیه، زمان بندی، درآمد و هزینه، سود

مقدمه:

هر محصول ویژگی ها و مشخصات خاصی دارد که پیش از هر گونه مرور فنی و مالی و اقتصادی طرح لازم است خصوصیات به درستی شناخته شوند، شناخت صحیحی از مشخصات و انواع مختلف محصول بدون تردید راهنمایی مناسبی جهت تصمیم گیری های لازم در انتخاب روش و عملیات تولید و محاسبات بعدی مورد نیاز خواهد بود.

معرفی صنعت:

محصول قابل تولید نیز عرفاً به اسم “سرویس خواب” در بین عموم مردم رایج است. این محصول جزئی از سازه های چوبی بوده که همان طور که می دانید صنایع و دارای تاریخچه قدیمی است پس شایان ذکر است که بگوئیم در این زمینه صنعتگران زیادی تا به حال مشغول به کار بوده اند و توانسته اند با هنر خود آثار جدیدی خلق کنند. مواد اولیه این محصول همگی در داخل کشور تولید می شوند البته مواد اولیه خارجی نیز در بازار استفاده می شوند که کیفیت و هزینه بالاتری دارند. ارگ بخواهیم در مورد مواد اولیه صحبت کنیم می توان به : به تخته فشرده چوبی، انواع گونی چوب، انواع روکش چوبی، یراق آلات (پیچ، میخ و…) انواع چسب و سایر تجهیزات اشاره کرد.

بررسی های اولیه:

کلیات و سوابق بدین گونه است که چون این صنعت (صنعت چوب) کاملاً فنی بوده و نیاز به تجربه بالایی دارد حتماً باید شخص کارآفرین یا شروع کننده طرح اطلاعات کاملی (چه به صورت تجربی و یا تئوری) از این صنعت پر هنر و قدیمی داشته باشد چرا که در اجرای اصول آن حتماً با مشکلاتی رو به رو خواهد شد که این مشکلات اساسی بوده و با هیچ چیز دیگر (سرمایه بیشتر) قابل حل نیست. اما در فراورده های صفحه ای که جزء جدیدی از صنعت چوب می باشد احتیاج زیادی به فنی بودن ندارد و باید فرد تابع فکر و سلیقه و در مرحله آخر، فن باشد.

معرفی محصول:

این محصول به عنوان سرویس خواب در عموم مردم رایج است که شامل یک قطعه یا سازه نمی شود و ترکیب شده است از تاج بالا و تاج پایین، قیدهای کناری تخت، پا تختی ها و دراور همراه یک قالب آیینه و یک صندلی کوچک برای نشستن مقابل میز دراور یا همان میز آرایش در نظر گرفته شده است. رمز موفقیت این محصول تنوع و زیبایی در اشکال و فرم آن است.

سوابق تولید:

به طور کوتاه و خلاصه به این شرح است که سابقه این محصول باز می گردد به دوره ای که انسان برای رفاه و آسایش خود و جنبه زیبایی و دکور خانه به فکر ساخت وسایل رفاهی و زینتی افتاد. البته این محصول هم جنبه زیبایی برای دکور خانه را داشته و از همه مهمتر جنبه رفاهی را فراهم می سازد.

کاربرد محصول:

این محصول با تقسیم بندی هایی که سازنده ها در ان انجام داده اند و آن را به کشوها و قسمت های دیگر تقسیم کرده اند هم از بعد زیبایی و هم از نظر مصرف مفید واقع شده است.

بررسی نیاز جامعه:

با بررسی ها انجام شده و آمارها و تحقیقات نشان داده شده است که، با پیشرفت تمدن و زندگی رو به رفاه و تجمل گرایی نسبی برای کل آمار جامعه خصوصاً در کشورهای خارجی نیاز به این محصولات رفاهی زیاد شده که این نیز وابسته به مدیریت بازرگانی و صادرات است. اما در کشور ما نیز در دهه اول اخیر استقبال زیادتری خصوصاً برای زوج های جوان پیدا کرده که اکثر خانواده ها برای تکمیل جهیزیه عروسی آن را یکی از ارکان مهم و ثابت برای لوازم زندگی می دانند. که این عوامل و خیلی عوام دیگر باعث شده تا نیازها به این سازه چوبی آشکارتر شده و صنعتگران بیشتری را جذب خود می کند.

طراحی محصول:

عبارتست از تهیه طرح کامل محصول یا قطعه مورد نظر.

چنانچه طرحی مرحله اول را با موفقیت طی کند یعنی تصمیم گرفته شود محصول مورد بصورت انبوه تولید شود، باید طرح محصول تهیه گردد. حتی اگر محصول مورد نظر قبلاً طراحی شده و موجود باشد و ما بخواهیم آنرا کپی کنیم، لازم است کلیه اطلاعات و نقشه های مربوط به طرح این محصول را تهیه نموده و در صورت موجود نبودن مجدداً ثبت و ترسیم نمائیم و در صورت لزوم تغییراتی در جهت بهبود طرح در ان بوجود آوریم.

طراحی محصول با توجه به عوامل بسیاری صورت می گیرد، از جمله:

کاربرد و وظیفه

کیفیت و دقت مورد نیاز (نه بالاتر و نه پائین تر)

دوم مورد انتظار از نظر عمر و مشخصات خاص مورد نیاز مانند مقاومت در برابر حرارت های بالا یا برخی واکنشهای شیمیائی و غیره

امکانات دانش فنی و تکنولوژی مورد نیاز و موجود

ایمنی محصول برای تولید کننده و مصرف کننده

عامل اقتصادی نظیر مواد اولیه ارزانتر و کمتر، روش تولید ارزانتر

امکان دستیابی به مواد اولیه مورد نیاز

قابل تعویض بودن قطعات

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر